- Hvordan skal I allokere de 214 mio. euro, som I råder over med jeres nyligt annoncerede fond II, og hvordan adskiller fondens strategi sig fra jeres første fond? Hvad er jeres strategi for at balancere økonomisk afkast med klima- og samfundsmæssig impact, når I evaluerer på jeres investeringer?
”Den første NordicNinja-fond blev etableret i 2019 med fokus på at investere i skaleringsparate virksomheder fra Norden og Baltikum.
Det særlige ved NordicNinja har været vores brede adgang til virksomheder i Japan og interesse for deeptech. Deeptech har traditionelt været ret udfordrende for venturefonde at investere i, da skalering
...60 dage gratis – lige nu
Prøv 60 dage gratis og få adgang til de vigtigste historier i startup-økosystemet under overfladen og meget andet.
- Fuld adgang til alt Pro-indhold og analyser
- Deal monotor - adgang til alle de vigtigste detaljer om transaktioner i startup-økosystemet
- Alt nyt indhold direkte i din indbakke
- Invitationer til eksklusive event i startup-miljøet